Karın Germe

Doğum yapma ve aşırı kilo alıp verme sonucunda göbek kısmında sarkma olur. Karın germe ameliyatı fazla olan karın derisinin yap dokusu ile uzaklaştırılması ve karın kaslarının sıkılaştırılması işlemidir.

Ameliyat

Genel anestezi altında yapılır. Bikini bölgesinde kalan ve her iki leğen kemiğinden yukarıya doğru uzanan bir kesi yapılır. Ameliyat süresi ortalama 2-3 saattir.

Ameliyat Sonrası

Hastalar beslenme sonrası en erken dönemde mobilize edilirler. Birkaç gün hastanede yatış gerekebilir. İle dönüş süresi ortalama 10 gündür.

Riskleri

En korkulan risk akciğere pıhtı atmasıdır. Bu durum genellikle varisleri olan hastalarda ortaya çıkar. Bunun için hastada daha önce akciğer embolisi olup olmadığı ve pıhtılaşma öyküsü olup olmadığı mutlaka irdelenmelidir. Bir başka komplikasyon dikiş hattını açılmasıdır.  Bu ameliyatta cilt çok gergin kapatılır ise izler normalden biraz daha halim kalıt. Bu izler için fraksiyon lazer yapılabilir.

Karın Germe Operasyonları ile İstenen Sonuç

Karın bölgesinde yağ sorunu olan kişiler, karın germe operasyonları ile istenen sonuca ulaşıyor. Hızlı ve kesin çözüm olarak inceleme detayları verilmiştir.

Karın Germe Operasyonları Hakkında

Abdominoplasti ameliyatı ile karın bölgesindeki fazla yağların alınması mümkün oluyor. Karın germe ameliyatı karın derisinde oluşmuş olan sarkma ve çatlakların tedavisinde uygulanıyor. Farklı nedenlerden ötürü ortaya çıkabilecek olan deri dokusundaki sarkmalar, doğru ameliyatın yapılması ile son buluyor.

Elbette, karın germe operasyonuna karar verilmesi kişinin talebi doğrultusunda olacak. Ancak yapılacak olan muayenede doktorunuzun analizlerine göre fikirlerini de dikkate almalısınız. İnceleme sonunda yaşanan problemin çözümlenmesi için uzmanın kararının önemli olduğunu unutmayın.

Operasyon Öncesi Hazırlık

Operasyon için öncesinde bir hazırlık şart. Karın germe ameliyatı öncesi uzman tarafından talep edilen her şeyin eksiksiz yapılması gerekiyor. Ameliyata girecek olan kişinin psikolojik olarak kendini hazır hissetmesi önemli. Sonrasında doktorunuzun uyarılarını dikkate almanız halinde, memnun kalacağınız şekilde operasyonun tamamlanması mümkün.

Sigara kullanıyorsanız, 2 hafta öncesinde sigara bırakılmalı.

Evet, ameliyat öncesinde mutlaka belirlenmiş olan süre dahilinde hastanın sigaradan uzak durması gerekiyor. Ayrıca, ameliyatın tamamlanmasından sonra aynı şeklide 2 hafta yine sigara tüketiminin kısıtlanması isteniyor.

E vitamini, aspirin gibi kullanımlara da son. Ağır zayıflama diyetleri ve buna benzer girişimlerinizin de sonlandırılması faydalı olacaktır.

Operasyon Günü

Evet, belirlenmiş olan günde karın germe operasyonu yapılacak. Kasık kıvrımlarında ve karın alt bölgesinde sarkan deri kesi yardımı ile toplanacak. Bikini içinde gizlenebilen bir bölge olduğundan, toplama işleminin bu alanda olması sağlanır. Altta gevşemiş olan karın duvarının kaslarında daraltma işlemi uygulanır. Eski gerginliğine kavuşması için gereken müdahale yapılır. Karın duvarından ayrılan cilt dokusunun aşağı doğru çekilmesi ve fazla kısmın alınması, uzman doktor tarafından sağlanacaktır. Duruma göre, aşağı çekilmeden ötürü göbek deliğindeki kayma durumunun düzenlenmesi de sağlanacaktır. Gerekmesi durumunda, doktorunuz tarafından yeni bir göbek deliği yeri oluşturulup, buraya nakledilmesi sağlanacaktır.

Operasyon Sonrası

Operasyon tamamlandıktan sonra ilk gün hastanede kalmanız istenebilir. Bu durum kanam riskinin göz önünde bulundurulmasından kaynaklanmaktadır. Gözetim altında olmanız sizin rahat etmeniz açınızdan da önemlidir. Doktorunuzun operasyon sonrasındaki incelemesine göre, 1 – 3 gün arasında hastanede kalmanız konusunda karar verilebilir. Karın germe ameliyatı sonrası ilk birkaç gün karın bölgesinde şişlik olabilir. Ameliyat bölgesinde kan toplanmasından kaynaklanan bu şişliğin inmesi 4 – 5 gün içinde sağlanacaktır.

Dikişlerin alınması;

Ameliyat olan kişiler tarafından en çok merak edilen, dikişlerin ne zaman alınacağıdır. 12 ile 14 gün arasında dikişlerin alınması sağlanacaktır.

Rutin hayata dönme;

Operasyon tamamlandıktan sonra rutin hayatınıza dönmeniz, 2 hafta içinde olabilir. İş hayatına ne zaman döneceği yönünde soru soran hastalar için 2 hafta süre veriliyor. Bu süre içinde işinize geri dönmeniz mümkün. Bazı durumlarda bu bir hafta daha uzayabilir.

Kendinizi eskisi gibi rahat hissetmeniz gereken süre ise hastalar için değişebiliyor. 3 ayda duruma göre 6 ayda kendinizi eskisi gibi hissetmeniz mümkün olabilir.

Karın Germe Operasyonunda Bilmeniz Gerekenler

Operesyonlarda bilmeniz gerekenler var. En önemlisi, bu bir zayıflatma operasyonu değil. Kişinin fazla kilolarından kurtulması durumunda, oluşan görüntünün estetik bir hal almasının sağlama. Bu ameliyat ile zayıflamazsınız.

Ameliyatın iz bırakıp bırakmayacağı yönünde de sorular soruluyor. Karın germe operasyonu iz bırakır mı sorusu, görünen bir bölgede iz kalmayacak şeklinde yanıtlanır. Oldukça küçük bir alandan uzman tarafından germe işleminin yapılması sağlanır.

    Tüm alanların doldurulması zorunludur.

    WhatsApp chat
    Call Now Button