liposuction

Liposuction

Negatif basınç yardımı ile cilt altındaki yağlarım alınması işlemdir. Son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ile ultrasonik ve lazer enerjisi de liposuction işlemine dahil edilmiş ve yağlar bu iki metoddan biri veya kombinasyonu ile parçalanarak dışarı alınmaktadır.

Kimlere Yapılır?

Liposuction özellikle bölgesel yağlanması olan ve kilo vermekle bile gitmeyen bölgeleri inceltmek için yapılan bir işlemdir. Kesinlikle hastanın kilo vermesi için uygulanmaz. Kontür düzeltme ameliyatıdır.

Ameliyat Sonrası

2-3 gün süren ağrılar olabilir. Korseyi yaklaşık 4-6 hafta giyilmesi önerilir. 2-3. Haftadan sonra lenfödem ve LPG cihazları işe iyileşmenin hızlandırılması ve cilt yüzeyindeki ondülasyonları azaltılması amacıyla ek tedaviler gerekebilir.

Riskleri Nelerdir?

Ameliyattan sonra geçici olarak morluk ve şişlik olabilir. Ameliyat bölgesinde geçici hissizlik oluşabilir. Asimetri ve dalgalanma olabilir.. Masaj cihazları ile genelikle düzelmektedir. İkinci bir işlem için en az 6 ay beklenir. Çok nadiren parçalanan yağlar kana karışarak akciğere girebilir ve damarları tıkayabilir. Bu durum ölüme varan sonuçlara beden olabilir.

    Tüm alanların doldurulması zorunludur.

    WhatsApp chat
    Call Now Button