Meme Büyütme Estetiği

 Meme protezinin boyutun belirlenmesi: Her hastada göğüs kafesinin genişliği, hastanın meme ve yağ dokusunun miktarı değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle protez seçimini ancak yapışkan muayene sonunda belirlenebilir. Muayenede hastanın meme dokusunu hacmi, memenin genişliği, yüksekliği, yumuşak doku örtüsünün kalınlığı be deri elastikiyeti ve memenin üst kısmındaki doku hacmi gibi durumlar değerlendirilir. Hastanın arzu ettiği meme büyüklüğü kaydedilir. Ve tüm bu değerlendirmeler neticesinde protez boyutuna karar verilir.

 Meme protezinin tipinin belirlenmesi: Günümüzde çoğunlukla silikon yapıda meme protezleri kullanılmaktadır. Bunlar yuvarlak ve anatomik(damla) şeklimde olmaktadır. Meme dokusu çok az olan ve zayıf hastalarda yuvarlak protezler daha doğal sonuç verirken, meme dokusu olan ve özellikle dekoltede dolgunla arzu eden hastalarda yuvarlak protezlerin kullanılması daha iyi bir tercih olacaktır.

Ameliyat

Genel anestezi altında yapılan yaklaşık 1-1,5 saat süren ameliyatlardır. Koltuklarından, meme başından veya memenin alt kıvrımından yapılan kesiler ile protezler yerleştirilmektedir.

Ameliyat Sonrası

Ameliyattan sonra hastalar konulan protezin boyutu ile de alakalı olarak 3-4 gün süren ağrılar hissedebilir. Bu durumda hastaların doktorun reçete ettiği ağrı kesicileri kullanması faydalı olacaktır. Ameliyattan sonra ilk ay desteksiz bir sütyen kullanımı ve göğüs üst kısmına bir bant korse kullanması gerekmektedir. İlk bir hafta araç kullanmamaları önerilir. 1 ay sonunda aktif spor faaliyetleri yapabilirler. Memenin son hali ve sertliğin azalması 4-6 ay aylık bir süreyi bulmaktadır.

    Tüm alanların doldurulması zorunludur.

    WhatsApp chat
    Call Now Button