meme küçültme

Meme Küçültme

Meme dokusunun normalden büyük olması sadece estetik olarak bir problem olmayıp, sağlık açısından da bir sorun teşkil etmektedir. Hastalar boyun, omuz ve sırt ağrısı, meme altlarında pişik oluşumu, omuzlarda çökme, uygun sütyen ve giysi bulamama gibi problemlerden dert yanmaktadır. Bununla birlikte özellikle kilolu hastalarda meme küçültme ameliyatı sonrasında meme büyüklüğü azaldığı için göbeğin ön plana çıkacağı unutulmamalı ve böyle bir olasılık söz konusu ise hastaya eş zamanlı veya sonrasında karın germe ameliyatı seçenekti bahsedilmesi uygun olacaktır.

Kimler Meme Küçültme Ameliyatına Adaydır?

Meme dokusu vücuduna oranla çok büyük olup tıbbi rahatsızlık durumu bulunan ve küçültme talebi olan kişiler.

Ameliyat

Genel anestezi altında ortalama 2-2,5 saat süren bir ameliyattır. Memenin ne kadar küçültüleceği hastanın göğüs kafesine ve isteğine uygun olarak belirlenir.

Ameliyat Sonrası

Genellikle çok ağrılı bir ameliyat değildir. Ameliyat esnasında konuşan drenler 1-2 gün sonra çekilir. Ameliyat sonrası 1 aylık sürede özel bir sütyen kullanılır. Memenin son şeklini alması 6-9 ayı bulmaktadır.

Ameliyat Sonrası Emzirme

Emzirme durumu ameliyat tekniğine ve memenin büyüklüğüne bağlı olarak değişebilmektedir.

Ameliyat Sonrası Memeler Tekrar Büyüyebilir Mi?

Aşırı kilo alma durumunda nasıl ki vücudun diğer kısımlarında bir yağlanma olacaksa meme dokusunda da yağ artışı ve büyüme olacaktır.

Riskleri

Meme başında tam veya kısmi kayıp olabilir. Özellikle dikişlerin birleşim yerinin gergin olduğu köşe kısımlarında ufak açıklıklar oluşabilir. Bunlar genellikle pansuman işe kendiliğinden düzelir. Nadiren yeniden dikiş atılması gerekebilir. Meme başının. Yukarı taşınması sebebi ile çoğunlukla geçici bazen de kalıcı his kusuru olabilir. Gene nadiren olmakla beraber yara izleri kızarıp kabararak iyileşebilir. Bu amaçla özel silikon bazlı iz hafifletici jeller veya bantlar kullanmak gerekebilir.

    Tüm alanların doldurulması zorunludur.

    WhatsApp chat
    Call Now Button