Yüz Germe

Yüzün yaşlanmasını birkaç unsurun bir araya gelmesi ile oluşmaktadır.
 • Cildin parlaklığını ve rengini kaybedip, soluklaşması ve lekelerin oluşması
 • Günlük mimik hareketleri sebebiyle kırışıklık çizgileri
 • Yüzdeki yağ ve kemik dokusunun hacminin zamanla erimesi
 • Yer çekimi sebebiyle dokuların sarması
  Yüz germe özellikle sarkan yüzlerden en etkili ve kalıcı bir ameliyat yöntemidir.
Ameliyat

Ortalama 3-4 saat süren genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Hastalar 1-2 gün hastanede kalırlar. kulak arkasına yerleştirilen drenler 2 –3 gün içinde çekilir. Dikişler 5-7. Günlerde alınır.

Ameliyat Sonrası

Hastaların yüzünde şişlik ve morluk 10-14 gün sürebili.r 3. Günden sonra banyo yapabilirler. 3-4 hafta içinde hastalar işe başlayabilir ve 4-6 hafta sonra ağız egzersiz de yapabilir.

Kimlere Yapılır?
Burun kenarından ağız köşesine olan hatta derinleşme var ise, çene hattının kenarında sarkmalar olup çene hattının belirginliği bozulmuş yüz germe ameliyatı adayı olabilirsiniz.
Yüz germe ameliyatı tipleri nelerdir?

Orta yüz germe: Özellikle yanak bölgesinde sarkmaları belirgin olan hastalara uygun bir yöntemdir. Alt göz kapağından yapılan bir kesi ile veya endokskopik olarak şakak  bölgesinden gerçekleştirilen bir ameliyattır.

Mini yüz germe: Sadece yanak ve ağız köşesinde belirgin sarkması olan hastalar en ideal adaylardır.çene hattı ve boyun bölgesine çok fazla bir etkisi olmamaktadır. Sadece kulak önünden yapılan bir kesi ile yapıalan bir ameliyattır.

Tüm yüz germe: 50 yaş ve üzeri hem yanak hem de çene bölgesinde belirgin sarkması olan hastalarda uygulanır. Kesi saçlı derideki şakak bölgesinden başlar, kulak önünden devam eder ve arkaya uzanarak saçlı deride sonlanır.

Sonuçları ne zaman belli olur?

Ödemlerin azalması ile beraber 3-4. Haftadan itibaren başlar ve 3-4. İçinde netleşir. Bunu la birlikte ameliyattan sonra 3. Haftadan sonra dolgu , kimyasal soyma veya prp işlemleri yapılabilir.

Ne kadar gençleşirim?

Bu sorunu tam cevabı hastaya göre değişir olmakla beraber ortalama 5- 10 yıl diyebiliriz.

Riskleri nelerdir?

Genel anestezi ait rifkler haricinde Bu ameliyatta kanama, cilt altında kan toplanması, cilt nekrozu, ödem,  dikiş olan bölgelerde ve yüzün diğer kısımlarında leke kalması, birtakım asimetri oluşması, dikiş izlerinin belirgin olması, yüz sinirlerinde hasar ortaya çıkması gibi komplikasyonlar olabilir, fakat  ameliyat öncesi düzgün bir hazırlık ve güvenli bir cerrahi teknikle bunlar azaltılabilir.

  Tüm alanların doldurulması zorunludur.

  WhatsApp chat
  Call Now Button