Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüzün yaşlanması ile ağırlıkla orta yüzde olmak üzere alın, şakak, üst göz kapağı alt göz kapağı ve ağız çevresinde cilt altı yağ dokusu azalmaktadır. Eğer çok yüksek hacimlerde erime yok ise yani erken dönemlerde bu durum hyalüronik asit dolguları ile düzeltilebilir iken daha geniş alanlarda bir erime söz konusu ise yağ enjeksiyonu tercih etmek uygun olacaktır. Yağ enjeksiyonun önemli bir diğer avantajı ise içerdiği kök hücre yoğunluğundan dolayı bu işlem sonrası ciltte yenileyici ve tazeleyici etkinin de meydana gelmesidir.

Ameliyat Öncesi

Hastanın detaylı bir tıbbi özgeçmişi alınır. Varsa diğer sistemik hastalıkları değerlendirilir.Enjeksiyon yapılacak yerler belirlenir. Fotoğraflama ve çizimler yapılır.

Ameliyat

İşlem genel anestezi ya da lokal anestezi ve/veya sedasyon altında yaklaşık 30 dk süren bir prosedürdür. Öncelikle 0,5 cm lik kesi yapılır ve özel kanüller aracılığıyla yağlar aspire edilir. Elde edilen yağlar santrifüj işleminden geçirilir. Daha sonra gene özel kanüller yardımı ile ameliyat öncesi belirlenen bölgelere enjekte edilir.

Ameliyat Sonrası

Günübirlik bir işlem olup hasta aynı gün taburcu edilir. Hafif şişlikler olabilir. 2 gün istirahat sonrası hasta işine dönebilir.

Yağın kalıcılığı kişiye ve metabolik durumuna göre değişmekle birlikte ortalama ortala %40-50 si kalıcıdır. Bu sebepten dolayı yağ enjeksiyonu işlemlerinin tekrarlayan birkaç uygulama şeklinde yapılması gerekebilir.

    Tüm alanların doldurulması zorunludur.

    WhatsApp chat
    Call Now Button