dudak dolgusu

Dolgu

Merak Ettikeriniz

Dolgu Nedir?

Estetik müdahaleler arasında en çok tercih edilen dolgu olarak açıklanabilir. Dolgu hakkında merak ettiğiniz her şey aşağıda verilmiştir.

Öncelikle merak ettiklerinizi yanıtlamadan önce dolgu nedir sorusunun yanıtı veriliyor. Dolgu, medikal estetik uygulamaları içinde yer alan ve kırışıklık doldurma, yüz şekillendirme amacı ile yapılan operasyondur.

Dolgu Neden Yapılır?

Dolguya neden ihtiyaç duyuluyor? Zamanın ve çevresel koşulların etkisi, kişinin cilt dokusunda oluşan sıvı kaybı sonucu derinin sarkmasına deniyor. Genellikle yaşın ilerlemesi ile cilt dokusunu sağlam tutan sıvıların azaldığını bilmelisiniz. Sonucunda ise sarkmalar oluştuğundan, estetik operasyonlara gerek duyuluyor.

Kolay ve kısa süre bir işlem ile cildinizin eski görünümüne kavuşmasını istemeniz halinde, yapılacak olan müdahale dolgu olacak. Cildinizde belli noktalara müdahale edilir ve cildinizin dinç ve diri gözükmesi sağlanır.

İşlem Yapılırken Kullanılan Malzemeler

Yapılacak olan işlemi için kullanılan malzemeler değişebiliyor. Olabildiğince kalıcı bir operasyon olması için kullanılan malzeme önemlidir. Bunun için hangi malzeme ile dolgu yapılacak olduğu konusunda bilgi almak isteyebilirsiniz.

  • Kalıcı sentetik maddeleri
  • Yağ ve doku enjeksiyonları
  • Geçici maddeleri

Yukarıda verilen maddeler üzerinden gerçekleşmesi söz konusudur. 3 farklı yöntem üzerinden dolgunun gerçekleşmesi mümkündür. Doktorunuzun yapmış olduğu incelemenin ardından nasıl bir müdahale gerektiği konusunda bilgi verilecektir. İzmir dolgu kapsamında yaptığınız araştırmaların neticesinde direkt olarak dolgu maddeleri ve yapılacak operasyon ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

İlk olarak işlem tarihinde kullanılan maddelerin sentetik ve yarı sentetik olarak başladığını söyleyebiliriz. Sonrasında vücuttaki yan etkileri sıfıra indirmek adına farklı maddelerin kullanılması ile dolgunun yapılması sonucu ortaya çıktı. Vücutla tümüyle uyumlu olan maddelerinin tercih edilmesinin önemli olduğu sonucuna varılmasından ötürü, kullanılan maddenin vücuttan alınmasının son derece avantajlı olacağı sonucu doğdu.

Hangi Bölgelere Yapılır?

Bu uygulamalar farklı bölgelere yapılabiliyor. Dolgu İzmir kapsamında yaptığınız araştırmalar en iyi doktor ile iletişime geçmeniz durumunda detaylı bilgi almanız yönünde olacaktır. Edindiğiniz bilgiler kapsamında kısa süre içinde doktor yapılan müdahale ile işlemin gerçekleşmesi söz konusu olacaktır.

Şakak bölgesi;

Genel olarak yaşlılık sonucu kırışmaya başlayan ilk yerler arasında şakak bölgesi var. Bu bölgeye dolgu müdahalesinin yapılması söz konusu. Doktorunuzun yaptığı inceleme sonrasında ne şekilde müdahale edilerek, estetik operasyon yapılması gerektiği konusudna karar verilecektir.

Elmacık bölgesi;

Elmacık kemiklerinin olduğu bölgeye de  yapılabiliyor. Elmacık kemiklerinizin belirginleşmesi açısından son derece avantajlı bir işlemdir. Dolgunun yapılmasının ardından yüz hatlarının çok daha belirgin olması söz konusudur. Estetik operasyonlar kapsamında gereken müdahale yapıldıktan sonra, yüzünüzün istediğiniz gibi gözükmesi mümkün olacaktır.

Burun bölgesi;

Özellikle burun ucu için doldurma işleminin uygulanması mümkün. Dilerseniz burnunuz için doktorunuz tarafından müdahalenin dolgu işlemi ile yapılmasını sağlayabilirsiniz. Yapılan müdahale ile doktorunuz burnunuzda istediğiniz görünüme kavuşabileceksiniz.

Çene ucu;

Dolgu yapılabilecek bölgeler arasında çene ucu da var. Çoğu zaman zayıf gözükmek açısından, yanakların daha dik gözükmesini sağlamak açısından uygulama yapılabiliyor. Müdahale edilmesini istediğiniz alan için doktorunuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Nazolabial oluk;

Söz edilen bölge, kişinin burun kanatları ile ağız köşelerinin arasında kalan bölgedir. Bu bölge de yaşlılık ile birlikte sarkmalara neden olabilir. Bunun önüne geçilmesi için gereken dolgu işleminin yapılması ve istenen görünümün oluşması mümkündür.

Yukarıda verilen bilgiler kapsamında İzmir dolgu merkezleri kapsamında direkt olarak bilgi talep edebilirsiniz. Seçim sizin.

    Tüm alanların doldurulması zorunludur.

    WhatsApp chat
    Call Now Button